Primerjam.si se je izkazal kot popolna izbira! Ponudnik zaenkrat dobi čisto petko, če pa bo še ogrevanje pozimi delalo kot obljublja, pa dobi še preostanek do čiste desetke. V glavnem, s ponudnikom in primerjam.si ne morete zgrešiti. Hvala.
ODLIČNO! Povpraševanje za peč na drva smo oddali in v nekaj minutah ste nas poklicali s primerjam.si in nam svetovali. Ponudnik, ki smo ga izbrali (g. Drago) je res pravi mojster! Vedno točen, dela kvalitetno, prijazen, strokovno podkovan. Z opravljenim delom smo bili zelo zadovoljni.
Do 6 ponudb popolnoma brezplačno.
Res profesionalna storitev. Ponudniki so pravi strokovnjaki in odzivni. Končno nisem jaz skakal za mojstri, ampak obratno. Z izvajalcem za ogrevalni sistem sem bil zelo zadovoljen, delo je bilo opravljeno kvalitetno in tako, kot smo se dogovorili. Po dveh letih zadeva še vedno brezhibno deluje. Priporočam.
Za vgradnjo odprtega kamina potrebujete dimnik premera med 25 in 30 cm, za vgradnjo kamina z zaprtim kuriščem pa dimnik premera med 20 in 25 cm. Priključek za kamin mora biti v višini 180 cm ter pod kotom 45 stopinj. Prav tako morate pred vgradnjo kamina poskrbeti za cev za dovod svežega zraka.
Najmanj se vam izplača nakup peči na kurilno olje, saj vas bo kljub cenejši začetni investiciji stala največ. Kurilno olje je namreč najdražji energent, ki se še draži, zato bodo mesečni stroški ogrevanja daleč najvišji. Pri nakupu te vrste peči zaradi njene neekološkosti prav tako niste upravičeni do nepovratnih sredstev Eko sklada
Eko sklad podeljuje nepovratna sredstva za nakup sodobnih peči na leseno biomaso, na pelete in na plin. Pri nakupu nove peči na drva oziroma pelete ste upravičeni do 20% vrednosti nakupa, pri zamenjavi neekološke stare peči pa do 50 oz 60% vrednosti nakupa, odvisno od občine bivanja. Pri nakupu peči na plin ste upravičeni do 50% vrednosti nakupa, neodvisno od tega, ali kupujete novo peč ali jo menjate. Višina subvencije velja za celotno Slovenijo.
Investicija v najcenejše peči je tudi do štirikrat manjša kot investicija v toplotno črpalko, a se vam zaradi nižjih stroškov nakup toplotne črpalke bolj izplača kot ogrevanje s pečjo na kurilno olje, na plin in na pelete. Skupni strošek investicije in mesečnih stroškov v desetih letih je namreč nižji pri toplotnih črpalkah kot pri pečeh. Ogrevanje na drva je pri tem še vedno najcenejše.
Kotel na biomaso je primeren za vas, če: Imate dovolj prostora za kurilnico, v katero lahko namestimo kotel in zalogovnik, imate kakovosten prostor za skladiščenje kuriva, sprejemate dodatno delo za posluževanje kotla (nalaganje drv ali pelet, čiščenje pepela). Kotel na biomaso je za vas primeren predvsem, kadar menjate že obstoječo pač na biomaso z novo, energetsko bolj učinkovito.
Pozorni bodite na primerno skladiščenje lesa, saj bo le suh les dal dober toploten izkoristek. Prav tako pazite, da ne nalagate polen, ki so prevelika za vašo peč in da ne naložite preveč polen naenkrat.
Potrebujemo svetovanje za kotel na drva.
Pozdravljeni, prosim za ponudbo za kotel na drva. Ogreva se m2. Hvala, lp
Pozdravljeni, prosim za ponudbo za kotel na drva. Hvala, lp
Pozdravljeni, kotel na drva. Lp
Pozdravljeni. Kotel na drva 30 - 35kw, z kuriščem za 40-50cm dolga drva. Hvala
Pozdravljeni, uplinjevalni kotel na drva z zalogovnikom .talno gretje m2. Lp
Pozdravljeni! Trenutno se ogrevam z litoželeznim kotlom Wiadrus u22. Kotel je star 20 let, tudi izkoristek ima slab. Zanimam se za kotel na drva. Zanima me tudi subvencija Ekosklada. Prosim za ponudbo na mail. Lp.
Pozdravljeni, prosim za ponudbo za kotel na drva. Do 25 kw. Rabili bi tudi montažo. Hvala
Zanimam se za kotel na drva. Prosim za ponudbo. Lp
Potrebujem kotel na drva moči 35kw+, stara peč na drva pušča.