
zraven hiše želimo zgraditi prizidek v dveh etažah. vsaka cca 20 kvadratov. v spodnji etaži bi želeli urediti majhno kopalnico in dnevni prostor, v zgornji pa spalni del. ker pa je ta prizidek vezan na hišo bi v bistvu vrhnji del razpolovili. en kos bi pripadal apartmaju, en pa hiši. v tem bi bila mala kurilnica in vhod. v ta prizidek bi se preselili, ker popravljamo hišo in bi z deli morali pričeti še konec tega meseca. Hvala.
Pozdravljeni! Z zadnje strani obstoječe hiše bi želeli narediti prizidek, ki bi služil kot dnevni prostor s kaminom (celotna fasadna stran zastekljena?) in bi bil povezan s stanovanjem. Obenem bi bilo tukaj potrebno umestiti še dostop/vhod (torej stopnišče) - trenutno je vhod z druge strani stavbe. Naše ideje so zarisane v priloženi čb sliki (manjka vhod). Upoštevati je potrebno smernice ZVKD, saj je na isti fasadni strani na levo vodni mlin z zunanjimi kolesi, ki je pod spomeniškim varstvom. Arhitekta bi potrebovali v jeseni, v roku 2 mesecev. Hvala in lp,
Živjo, podedovala sem približno let staro hišo, v kateri še več kot 20 let nihče ne prebiva. Hiša je v slabem stanju in zaščitena s strani Zavoda za varstvo kulturne dediščine. Z možem sva se odločila, da hišo prenoviva, a ker je potrebno utrditi temelje, sanirati počen vogal in v celoti zamenjati ostrešje, bi potrebovala tudi gradbeno dovoljenje. Zanima me cena gradbenega dovoljenja, ki vključuje tudi idejno zasnovo.Torej cena za celoten postopek do pridobitve gradbenega dovoljenja. Hvala.
Garsonjera z visokimi stropovi in urejeno galerijo potrebno adaptacije. Koliko stane popis, design in prenova stanovanja. Brušenje parketa, pleskanje, elektroinštalacija, podiranje sten in kamina. V prenovo ne bi vključil cene pohištva, in kuhinje; bi pa potreboval predvsem predloge kako bi lahko stanovanje izgledalo. Kopalnica je velika cca 4m2 in potrebna prenove. Ker je stanovanje namenjeno oddajanju ne potrebujem vrhunskih materialov. hvala in lp.
Klasična gradnja Dvokapnica, P + M. Parcela je KO Orla vas, Št. parc. /, površina parcele m2 Zelel bi klasicno gradnjo zidaki,20 cm stiropor izolacije, temeljno plosco z xps izolacijo,rekuperacijo zraka,talno ogrevanje z zrak + voda pecjo. Zunaj locen nadstresek za 2avta in nadstresek za letno teraso. Budget za m2 hiso je cca EUR. Prilozeno posiljam slike zeljene hise,razporeditev prostorov pa je misljena kot Lumap Primus . Prosim za ponudbo za vso dokumentacijo potrebno za pridobitev gradbenega dovoljenja + PZI. Arhitekta bi potrebovali čim prej. Hvala in LP
Gre za že postavljen gospodarski objekt, ki ima uporabno dovoljenje po zakonu. Na temu objektu bi radi naredili rekonstrukcijo in manjše povečanje objekta v katerem bi nastal hlev za konje. Objekt stoji na Polencih - občina Dornava. Potrebujem projektanta, ki bo izpeljal celoten postopek do pridobitve gradbenega dovoljenja. Naj povem, da bi rada, to uredila čim prej. Hvala.
Imamo podstrešni prostor, ki ga bomo preuredili v spalnice 4 + posebej še ena - tudi stopnice. Potreben bo izris novega ostrešja, ker bomo premaknili tramove. Poleg bi radi tudi frčade, vendar ne vemo, če je to na naši hiši mogoče (ni pod spomeniškim varstvom, a mogoče zaradi same okolice - smo v središču Maribora). Mogoče bo potrebna tudi sprememba namembnosti. Hvala.
Spoštovani, V prihodnjem letu bom pričel z adaptacijo ostrešja na hiši in prizidku. Ker bo potrebna zamenjava kompletnega ostrešja bi želel prizidek vizualno znižati, streha na hiši pa bi ostala dvokapnica. Prosil bi za ponudbo vizualizacije zunanjosti objekta vključno s preoblikovanjem. Arhitekta bi potrebovali v roku 3 mesecev. Hvala in lep pozdrav,
STANOVANJE V STAREM MESTNEM JEDRU PTUJA, ZGODOVINSKO ZASCITENA STAVBA. Potrbujem arhitekta za načrte in svetovanje! V stanovanju je veranda ki je adaptirana v kopalnico in stranisce. To bi zelel prestaviti na sredino stanovanja, priblizno 5m stran, verando pa prenoviti v prvotno stanje (nova okna itd.) Plinsko ogrevanje je speljano nadometno, zelim podometno, elektrika po vsem stanovanju na novo! Nova tla itd., skratka vse je potrebno prenoviti, obnoviti. Arhitekta bi potrebovali po Božiču (do takrat sem v tujini)! LP
Stanovanje se nahaja v stavbi, ki je stara več kot let. Stanovanje je razdeljeno na dva dela in si želimo narediti eno funkcionalno moderno stanovanje, ki bi imelo eno spalnico, otroško sobo, dnevno sobo ter kuhinjo z jedilnico. Največ težav nam dela dimnik ki se nahaja na središču stanovanja. Vnaprej se zahvaljujem. Arhitekta bi rabili do konca leta. Hvala in LP