Za kamin na bioetanol sem se odločil predvsem zaradi hitrejše izvedbe in lažjega vzdrževanja. Hvala ekipi primerjam za ponudbe in priporočene izvajalce. Vse od zbiranja ponudb do vgradnje je potekalo brez problema.
Pri Metliki imamo manjšo brunarico, ki jo uporabljamo kot vikend. V prostor smo zaenkrat namestili kamin na bioetanol, kasneje ga bomo zamenjali s kaminom na drva. Vaši ponudniki so se hitro odzvali, poslali ponudbe, na ogled niso hodili, ker sem vsem poslala slike prostora in načrte. Z izvedbo smo zelo zadovoljni in vsem priporočam!
Ponudnik, ki smo ga našli prek primerjam.si, nam je šel zelo na roko. Svetoval, bil dosegljiv, strokoven in prijazen, pa tudi hiter. Cena za kamin na bioetanol je bila ugodna. Priporočamo!
Kamini na bioetanol za delovanje ne potrebujejo dimnika in dovajanja svežega zraka, vseeno pa imajo odprt plamen. Velja za zeleno rešitev, primerno tudi za novejše nizkoenergijske hiše. A njegova moč in izkoristek sta majhna, zato je bolj kot za ogrevanje prostora primeren za dekoracijo.
Glede na vir energije, ki ga koristijo, poznamo kamine na drva, na pelete, na plin in kombinirane kamine. Med njimi imajo različne prednosti in slabosti. Kamin na pelete, na primer, avtomatsko poskrbi za dovajanje pelet in nam olajša delo. Zaradi avtomatizacije prav tako lahko ogreva hišo, ko nas ni doma. Kamin na drva po drugi strani, deluje na polena, ki so najcenejši energent. Prednost kamina na plin je ta, da ne pušča pepela in druge umazanije, zato je zanj zelo lahko skrbeti, hkrati pa je zelo toplotno učinkovit. Kateri kamin boste izbrali, je odvisno predvsem od vaših želja in financ.
Najlažji za vzdrževanje so električni kamini, kamin na plin in bioetanol, ki praktično ne zahtevajo vzdrževanja.
Pozdravljeni, prosim za ponudbo za toplozračni kamin na drva. Lp
Pozdravljeni, vgradni 50xx42 kombiniran toplo zračni in sevalni. Hvala, lp
Kotni kamin za v dnevno sobo.
Spoštovani! Z možem sva v pripravljalnih delih gradnje enostanovanjske hiše v Občini Logatec in se odločava za primerno rešitev ogrevanja prostorov (talno gretje) in vode. Enostanovanjska hiša bo merila m2. Želiva dva vira ogrevanja hiše, ki pri čemer ne želiva soodvisne kombinacije obeh. Glavni vir ogrevanja bo toplotna črpalka. Poleg toplotne črpalke bo v dnevni sobi tudi kamin na drva. Njegova funkcija bo dogrevanje ob nižjih temperaturah, hkrati pa razmišljava, da je lahko tudi začasna rešitev kot edini vir ogrevanja. Torej bi ta kamin moral ogrevati tudi zgornje prostore, oziroma, tla? Vendar kakor razumem, je povezava talnega ogrevanja s toplotno črpalko in toplovodnim kaminom nujno kombinirana rešitev, česar ne želiva. Glede na velikost hiše in lokacijo hiše, ter najine želje, vas lepo prosim za nasvet in najprimernejšo ponudb. Hvala za vaš čas
Pozdravljeni, prosim za ponudbo za kamin na drva. Prostor, v katerem je kamin, je velik 35 m2, če se odprejo vrata, pa okoli 45 m2. Hvala, lp
Pozdravljeni, sem v bloku in rad bi imel električni kamin ki se montira na steno, pod sliko. Zanima pa me tudi poraba električne energije tega. Hvala lepa Lp
Toplozračni kamin na drva, ker nameravam naredit razvod v ostale prostore. Lp
Pozdravljeni, prosim za ponudbo. Hvala, lp
Pozdravljeni, zanimamo se za kamin. Lp
Pozdravljeni, potrebovali kamin na drva, po možnosti črn, kot dodatek trenutnemu ogrevanju.