Super storitev! Vaši priporočeni izvajalci so se mi oglasili v roku nekaj ur po oddanem povpraševanju. Dva nista imela v ponudbi takšnih kaminov na pelete, kot smo jih želeli, trije pa so prišli na ogled in pripravili ponudbe. Odločili smo se za najugodnejšo varianto in zaenkrat odločitve niti najmanj ne obžalujemo.
Že zelo dolgo sem si želela v hiši kamin in zdaj se mi je želja končno uresničila :) Vaša stran primerjam.si mi je zelo zelo pomagala pri iskanju izvajalcev, med drugim ste mi priporočili tudi lokalnega ponudnika, ki je potem dobavil kamin na pelete in izvedel vgradnjo ter vsa dela. Toplo priporočam!
Z iskanjem raznih obrtnikov in izvajalcev sem imela že kar nekaj opravka in nikoli ni šlo ravno gladko :) Res sem vesela, da sem naletela na vašo spletno stran, pri ponudbah za kamin na pelete ste mi zelo pomagali; vaši izvajalci so se držali dogovorov, bili zelo odzivni. Pohvalno! Če bom še kaj potrebovala, se vsekakor obrnem na vas, da vidim, ali imate res najboljše ponudnike ali sem imela samo srečo :) Hvala!
Za vgradnjo odprtega kamina potrebujete dimnik premera med 25 in 30 cm, za vgradnjo kamina z zaprtim kuriščem pa dimnik premera med 20 in 25 cm. Priključek za kamin mora biti v višini 180 cm ter pod kotom 45 stopinj. Prav tako morate pred vgradnjo kamina poskrbeti za cev za dovod svežega zraka.
Glede na vir energije, ki ga koristijo, poznamo kamine na drva, na pelete, na plin in kombinirane kamine. Med njimi imajo različne prednosti in slabosti. Kamin na pelete, na primer, avtomatsko poskrbi za dovajanje pelet in nam olajša delo. Zaradi avtomatizacije prav tako lahko ogreva hišo, ko nas ni doma. Kamin na drva po drugi strani, deluje na polena, ki so najcenejši energent. Prednost kamina na plin je ta, da ne pušča pepela in druge umazanije, zato je zanj zelo lahko skrbeti, hkrati pa je zelo toplotno učinkovit. Kateri kamin boste izbrali, je odvisno predvsem od vaših želja in financ.
Pozdravljeni, prosim za ponudbo za toplozračni kamin na drva. Lp
Pozdravljeni, vgradni 50xx42 kombiniran toplo zračni in sevalni. Hvala, lp
Kotni kamin za v dnevno sobo.
Spoštovani! Z možem sva v pripravljalnih delih gradnje enostanovanjske hiše v Občini Logatec in se odločava za primerno rešitev ogrevanja prostorov (talno gretje) in vode. Enostanovanjska hiša bo merila m2. Želiva dva vira ogrevanja hiše, ki pri čemer ne želiva soodvisne kombinacije obeh. Glavni vir ogrevanja bo toplotna črpalka. Poleg toplotne črpalke bo v dnevni sobi tudi kamin na drva. Njegova funkcija bo dogrevanje ob nižjih temperaturah, hkrati pa razmišljava, da je lahko tudi začasna rešitev kot edini vir ogrevanja. Torej bi ta kamin moral ogrevati tudi zgornje prostore, oziroma, tla? Vendar kakor razumem, je povezava talnega ogrevanja s toplotno črpalko in toplovodnim kaminom nujno kombinirana rešitev, česar ne želiva. Glede na velikost hiše in lokacijo hiše, ter najine želje, vas lepo prosim za nasvet in najprimernejšo ponudb. Hvala za vaš čas
Pozdravljeni, prosim za ponudbo za kamin na drva. Prostor, v katerem je kamin, je velik 35 m2, če se odprejo vrata, pa okoli 45 m2. Hvala, lp
Pozdravljeni, sem v bloku in rad bi imel električni kamin ki se montira na steno, pod sliko. Zanima pa me tudi poraba električne energije tega. Hvala lepa Lp
Toplozračni kamin na drva, ker nameravam naredit razvod v ostale prostore. Lp
Pozdravljeni, prosim za ponudbo. Hvala, lp
Pozdravljeni, zanimamo se za kamin. Lp
Pozdravljeni, potrebovali kamin na drva, po možnosti črn, kot dodatek trenutnemu ogrevanju.